Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Çfarë po ndodh në Kosovë?

Pesë-vjeçari sulmohet në mënyrë të egër nga një bandë majmunësh në një ishull në Tajlandë

Pesë-vjeçari sulmohet në mënyrë të egër nga një bandë majmunësh në një ishull në Tajlandë

14:04, 21/03/2023
A+ Aa A-

Një video shokuese tregon momentin kur një baba australian përpiqet të shpëtojë djalin e tij nga një bandë majmunësh në një plazh të Tajlandës.

Çifti Riley Whitelum, 38 vjeç dhe Elayna Carausu, 29 vjeç, ishin në Tajlandë me djemtë e tyre Lenny, pesë vjeç dhe Darvin, një vjeç, kur vizituan një plazh të famshëm me majmunë në ishujt Ko Phi Phi.
 
Ndërsa qëndronte në breg të detit një majmun u nis drejt fëmijës së tyre teksa i sulmoi me sendet që vetë anëtarët e familjes kishin në çantat e tyre.

Çifti mbërriti fillimisht në plazh në mëngjes dhe u përpoq të tërhiqte disa majmunë që t'i shihnin djemtë e tyre.

Image
 
Pas një përpjekjeje të dështuar për të parë, ata më pas vendosën të kthehen në perëndim të diellit, kur përfundimisht i dalluan kafshët.
 
Riley ishte me dy djemtë e tij kur ata iu afruan për herë të parë grupit të majmunëve.
 
Më pas kafshët u drejtuan drejt çantës së familjes, e cila përmbante para, pasaporta, telefona dhe kuleta.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-11883435/Riley-Whitelum-punches-monkey-pack-attack-toddler-son-Kho-Phi-Phi-Thailand.html#v-8260032249960840461
 
Kur Riley iu afrua çantës për të marrë gjërat e tij, një majmun u hodh drejt tij - dhe më pas drejt djalit njëvjeçar.

Babai ishte në gjendje të vepronte shpejt dhe mori djalin e tij, kështu që ai nuk ishte në dorën e majmunit, përpara se të goditej nga ai.
 
“Ndihem keq që godita me grusht një majmun, por ishte e frikshme mendova se do të më sulmonte fëmijët. Asnjë nga njerëzit në plazh nuk ndihmoi.”-tregoi ai për Daily Mail.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco