Ekipi i shpëtimit nga Izraeli, arrin ta nxjerr nga rrënojat turken 23-vjeçe – publikohen pamjet

Ekipi i shpëtimit nga Izraeli, arrin ta nxjerr nga rrënojat turken 23-vjeçe – publikohen pamjet

16:59, 08/02/2023
A+ Aa A-

Ekipet e shpëtimit që kanë arritur në Turqi nga vende të ndryshme të botës, po bëjnë të pamundurën që t’i nxjerrin gjallë qytetarët që kanë mbetur të ngujuar nën rrënojat e ndërtesave të shembura.

Megjithatë temperaturat e ulëta po ua vështirësojnë në masë të madhe punën, ndërsa numri i viktimave nga çasti në çast po vjen duke u rritur, transmeton Telegrafi.

Deri më tani raportohet për mbi 11.200 të vdekur në Turqi dhe Siri, kurse Ankaraja njoftoi se vetëm në Turqi janë regjistruar 8.574 viktima.

E një ekip i shpëtimit që u dërgua nga Izraeli, ka arritur ta shpëtojnë një 23-vjeçare nga rrënojat e një ndërtese të shembur në Turqi.

Ushtria izraelite ka publikuar në Twitter momentet e shpëtimit të gruas turke.

“Për forcat mbrojtëse të Izraelit, nuk ka asgjë më të rëndësishme sesa shpëtimi i jetëve të njerëzve”, thuhet përbri videos së publikuar në rrjetin social.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco