Menduan se kishte vdekur, 82-vjeçarja në New York nisi të marrë frymë në shtëpinë e funeralit

Menduan se kishte vdekur, 82-vjeçarja në New York nisi të marrë frymë në shtëpinë e funeralit

15:40, 08/02/2023
A+ Aa A-

Një grua 82-vjeçare, e cila ishte shpallur e vdekur në një shtëpi pleqsh në Long Island, New York, doli se ishte gjallë tre orë më vonë në një shtëpi funerali, thanë autoritetet, duke nxitur hetimet nga policia dhe zyrtarët shëndetësorë.

Siç raporton CNN, gruaja u shpall e vdekur të shtunën në një shtëpi kujdesi në Port Jefferson në orën 11:15, tha policia e Qarkut Suffolk.

Pasi është dërguar në një shtëpi funerali afër Miller Place në orën 13:30, ajo filloi të marrë frymë në orën 14:09, tha policia.

Gruaja, të cilën autoritetet nuk e kanë identifikuar publikisht, u dërgua në spital pasi u gjet e gjallë, tha policia.

CNN nuk ishte në gjendje të merrte një përditësim mbi gjendjen e gruas të hënën dhe policia nuk dha detaje të mëtejshme mbi incidentin.

Autoritetet po e hetojnë rastin. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco