35 orë nën rrënoja, momenti kur nxirret e gjallë Sidra 5-vjeçare

35 orë nën rrënoja, momenti kur nxirret e gjallë Sidra 5-vjeçare

17:33, 07/02/2023
A+ Aa A-

5-vjeçarja Sidra, e cila ndodhej nën rrënoja në Hatay, u shpëtua pas 35 orësh përpjekjeje nga ekipet e kërkim-shpëtimit, raporton Hurriyet.

Pas tërmeteve në Kahramanmaraş dhe rrethinat e tij, ndërtesat u shembën në lagjen Kırıkhan të Hatay.

Një vajzë 5-vjeçare e quajtur Sidra priti të shpëtohej nën rrënoja dhe ia doli të nxirrej e gjallë.

Bilanci i viktimave në Turqi dhe Siri ka shkuar në mbi 5 mijë pas tërmetit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco