Rrëzohet helikopteri në Itali, vdes piloti

Rrëzohet helikopteri në Itali, vdes piloti

17:59, 31/01/2023
A+ Aa A-

Një helikopter është përplasur në Fruili, Itali.

Mediat vendase raportojnë se helikopteri u rrëzua mëngjesin e së martës në zonën e Pordenone, në Sequals dhe një person vdiq.

Viktima besohet të jetë piloti.

Shërbimet e urgjencës u lajmëruan nga një person që pa një helikopter civil që rrotullohej jashtë kontrollit dhe më pas u zhduk nga horizonti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco