Gjatë kontrollit të policisë, drejtori i kompanisë ruse bie nga ballkoni i shtëpisë dhe vdes

Gjatë kontrollit të policisë, drejtori i kompanisë ruse bie nga ballkoni i shtëpisë dhe vdes

20:47, 09/12/2022
A+ Aa A-

Grigory Kochenov, drejtor kreativ i kompanisë ruse Agima, vdiq pasi ra nga ballkoni i shtëpisë së tij në Nizhny Novgorod gjatë një kontrolli nga policia.

Ai nuk e kishte fshehur kurrë kundërshtimin e tij ndaj luftës kundër Ukrainës.

Kjo ka ngritur dyshime mbi ngjarjen e ndodhur pasi është e vështirë të besohet se një kundërshtar i hapur i sulmit rus në Ukrainë, thjesht ra papritur nga ballkoni.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco