Diplomatët amerikano-rus takohen në Turqi

Diplomatët amerikano-rus takohen në Turqi

13:39, 09/12/2022
A+ Aa A-

Një takim mes diplomatëve amerikanë dhe rusë po zhvillohet në Stamboll për të diskutuar "elementet irrituese" në marrëdhëniet midis dy vendeve.

Kjo është shkruar nga Tass duke cituar zëvendësministrin e Jashtëm rus, Sergei Ryabkov. 

"Në parim, kjo është një ngjarje e rregullt për diskutimin e të ashtuquajturve faktorë irritues në marrëdhëniet dypalëshe," tha Ryabkov.

"Iritues do të thotë diskutimi i funksionimit të misioneve diplomatike amerikane në Rusi dhe Rusisë në Shtetet e Bashkuara."

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco