Shpërthen në flakë hoteli luksoz në Stamboll, autoritetet ndërhyjnë me urgjencë për të evakuuar në kohë turistët

Shpërthen në flakë hoteli luksoz në Stamboll, autoritetet ndërhyjnë me urgjencë për të evakuuar në kohë turistët

11:07, 09/12/2022
A+ Aa A-

Një zjarr shpërtheu mëngjesin e së premtes në hotelin luksoz Cirahan që ndodhet në Bosfor në Stamboll. Sipas informacioneve fillestare, zjarri ka rënë në një objekt në të cilin po punohej, ndërsa nuk raportohet për viktima.

Mediat turke raportuan se autoritetet larguan me shpejtësi klientët, ndërsa videot e postuara në rrjetet sociale tregojnë tym të zi që mbulon zonën.

Zjarrfikëset kanë mbërritur me shpejtësi në vendngjarje dhe situata raportohet nën kontroll.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco