Lajmi i fundit

‘Bomba’ e CNN: Pjesa më shqetësuese e dosjes së McGonigal, hetimet kundër lobistit të opozitës shqiptare

Putin përgatitet për më të keqen, Moska mbushet me vendstrehime bërthamore

Putin përgatitet për më të keqen, Moska mbushet me vendstrehime bërthamore

18:29, 08/12/2022
A+ Aa A-

Një sërë vendstrehimesh për bomba bërthamore po përgatiten në Moskë pasi rusët kanë raportohet se i tremben ‘boshllëqeve të mëdha’ në mbrojtjen e tyre ajrore.

Një ekspert ushtarak nga Rusia ka pranuar se Ukraina ka zbuluar hapësira boshe në mbrojtjen e tyre që mund ta lënë qytetin të papërgatitur për çdo sulm.

Pretendohet se strehimoret me bomba janë duke u përgatitur mes frikës se kryeqyteti rus do të goditet, ndërsa kërcënimi ka shkaktuar alarm në mesin e mbështetësve të luftës së Kremlinit.

Inspektimet janë duke u zhvilluar për strehimoret e mundshme në qytet, raportuan iStories dhe revista Moskvich.

Ukraina ka bombarduar tre fusha ajrore ruse këtë javë, dy prej të cilave janë thellë brenda vendit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco