Lajmi i fundit

LIVE - Këndi i Pano Sokos

Franca në krah të qytetarëve/ Jep 100 euro kompensim karburanti për qytetarët që përdorin automjetin për punë

Franca në krah të qytetarëve/ Jep 100 euro kompensim karburanti për qytetarët që përdorin automjetin për punë

19:16, 07/12/2022
A+ Aa A-

Teksa inflacioni dhe rritja e çmimeve ka uzurpuar botën, Franca ka marrë vendimin për të kompensuar qytetarët që shkojnë në punë me automjetet  e tyre.

Kryeministrja Elisabeth Bourne ka njoftuar ndihmën prej 100 eurosh do mund ta përfitojnë francezët me ekonomi të dobët.

Zyrtarët kanë bërë me dije se për të përfituar këtë vlerë, përfituesit duhet të paraqesin aplikimin përkatës online, duke treguar targën e makinës së tyre dhe duke deklaruar se u duhet makina për të mbërritur në vendin e punës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco