Nis gjyqi i gjermanit i cili ka abuzoi seksualisht me fëmijët e teksa po kujdesej për ta

Nis gjyqi i gjermanit i cili ka abuzoi seksualisht me fëmijët e teksa po kujdesej për ta

18:08, 06/12/2022
A+ Aa A-

Gjyqi i një gjermani të akuzuar për rreth 100 raste të abuzimit seksual të fëmijëve që ai kujdesej, filloi në Këln, njoftoi agjencia gjermane e lajmeve dpa.

Prokurorët i thanë Gjykatës Rajonale të Këlnit se burri filmoi abuzimin e foshnjave, fëmijëve dhe adoleshentëve dhe u dërgoi video dhe foto të "brutalitetit të paimagjinueshëm" dhjetëra njerëzve të tjerë.

Hetuesit që zbuluan një sasi të madhe provash inkriminuese vitin e kaluar në shtëpinë e të martuarit në qytetin e Wermelskirchen thanë se ata kurrë më parë nuk kishin "gjetur një nivel të tillë brutaliteti çnjerëzor dhe indiferencë ndaj vuajtjeve të fëmijëve të vegjël".

Prokurorët kërkojnë dënimin me 15 vite burg dhe më pas kufizimin e lëvizjes së të akuzuarve për arsye sigurie.

Në një tjetër rast të ngjashëm sot, katër burra u dënuan nga një gjykatë në Frankfurt për akses në platformën online "Boystown" e cila përdorej për të përhapur imazhe të abuzimit seksual të fëmijëve. Dy burra, njëri 49 vjeç dhe tjetri 42 vjeç, u dënuan përkatësisht me 12 dhe 10 vjet burg.

Në atë rast, një gjerman gjashtëdhjetë vjeçar, i arrestuar në Paraguaj, u dënua me tetë vjet burg për rolin e tij në menaxhimin e asaj siti.

Boystown ishte platforma kryesore ndërkombëtare për imazhet e abuzimit seksual të fëmijëve dhe kishte më shumë se 400,000 anëtarë përpara se të mbyllej vitin e kaluar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco