Arrestohet njeriu që i hodhi vezë mbretit Çarls

Arrestohet njeriu që i hodhi vezë mbretit Çarls

17:48, 06/12/2022
A+ Aa A-

Burri që hodhi vezë ndaj mbretit britanik Charles III të martën u arrestua, njoftuan mediat, duke cituar policinë.

Një zëdhënës i policisë ka konfirmuar se i dyshuari është arrestuar.

Mbreti Charles, i cili erdhi në fron pas vdekjes së nënës së tij, Mbretëreshës Elizabeth II, ishte duke vizituar Luton në veriperëndim të Londrës.

Një tjetër burrë u arrestua muajin e kaluar pasi hodhi vezë ndaj Charles dhe gruas së tij Camilla në veri të Anglis

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco