Zelensky takon trupat ukrainas në Donbas

Zelensky takon trupat ukrainas në Donbas

13:40, 06/12/2022
A+ Aa A-

Presidenti ukrainas ndodhet në Donbas në vijën e frontit për të falënderuar trupat e vendit të tij. Në një vizitë për të shënuar Ditën e Forcave të Armatosura, Volodymyr Zelenskyy vizitoi rajonin lindor të Donbasit.

Ai u shfaq duke regjistruar një video nga Sloviansk, pranë qytetit të rrethuar të Bakhmutit – i cili është objektivi i trupave rusë. Në qershor, Zelenskyy vizitoi trupat e vijës së parë në rajonin jugor të Mykolaiv dhe gjithashtu udhëtoi në Kharkiv në maj.

Ai gjithashtu ka vizituar disa zona menjëherë pas çlirimit nga forcat pushtuese, duke përfshirë Izyum dhe Kherson.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco