Parlamenti ktheht në arenë boksi, deputeti godet kolegen me shuplakë, ajo ia kthen me karrige

Parlamenti ktheht në arenë boksi, deputeti godet kolegen me shuplakë, ajo ia kthen me karrige

10:19, 02/12/2022
A+ Aa A-

Një përleshje e ashpër ndodhi në Parlamentin e Senegalit ditën e djeshme, gjatë seancës plenare ku po diskutohej për projketbuxhetin.

Siç shihet edhe në video, deputeti ngrihet nga vendi, shkon te kolegia e tij dhe e godet me shuplakë. Situata duket se ka agravuar pasi kjo e fundit, nuk e ka lënë me kaq. Deputetja ka marrë një karrige dhe ia ka hedhur kolegut të saj në fytyrë.

Përleshja shpërtheu gjatë një debati për buxhetin me ligjvënësen e opozitës Masata Sabb që doli nga podiumi dhe goditi me grusht deputeten e koalicionit qeverisës Ami Diage Gnibi, shkruajnë mediat e huaja.

Siç pritej, takimi u ndërpre pasi pas përballjes së parë, pasuan të tjera grushta, sharje dhe akuza nga të dyja palët. Episodi u transmetua në televizion.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco