VIDEO/ Shpërthen zjarri në një pallat në Kinë, vdesin 10 persona

VIDEO/ Shpërthen zjarri në një pallat në Kinë, vdesin 10 persona

08:31, 25/11/2022
A+ Aa A-

Dhjetë persona kanë humbur jetën dhe nëntë te tjerë janë lënduar si pasojë e një zjarri që shpërtheu në një pallat në provincën Xinjiang të Kinës (në veriperëndim), raporton agjencia e lajmeve “New China News”.

Zjarri shpërtheu të enjten e kaluar mbrëma, rreth orës 19:40 (12:50 me orën lokale shqiptare), sipas agjencisë.

“Dhjetë njerëz vdiqën pavarësisht se iu dha ndihma e parë. Të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën,” raporton New China.

Autoritetet po hetojnë për zbardhjen e shkaqeve të zjarrit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco