Pamjet e rënda/ Rusia godet me raketë karvanin humanitar, mbi 23 të vrarë

Pamjet e rënda/ Rusia godet me raketë karvanin humanitar, mbi 23 të vrarë

10:55, 30/09/2022
A+ Aa A-

Një sulm ajror rus shkatërroi një karvan humanitar në jug të Ukrainës.

Të paktën 23 persona mbetën të vdekur dhe mbi 23 të tjerë u plagosën nga ky sulm në Zaporizhia.

Pamjet që vijnë nga vendi i ngjarjes janë tronditës.

Një raketë e vetme shpërtheu pranë karvanit të makinave mëngjesin e të premtes.

Sulmi ndodhi në një rajon të pushtuar nga Rusia, i cili pritet të aneksohet zyrtarisht nga Moska me synimin për t’i mbrojtur.

Të gjithë viktimat ishin civilë.

ImageImageImageImageImageImageImage

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco