‘Mbretëresha Elizabeth II vdiq nga zemra e thyer’

‘Mbretëresha Elizabeth II vdiq nga zemra e thyer’

17:15, 24/09/2022
A+ Aa A-

Mbretëresha Elizabeth II ka vdekur nga një ‘zemër e thyer’ dhe se nuk ishte kurrë e njëjta pas ndarjes nga jeta e bashkëshortit të saj Philip.

Një eksperte mbretërore ka deklaruar se për vdekjen e madhërisë së saj se ‘unë mendoj se ajo në fund vdiq nga një zemër e thyer me të vërtetë. Ajo nuk ishte kurrë e njëjta pasi shkoi Filipi… Ai ishte forca dhe qëndrimi i saj. Ai e mbështeti atë në gjithçka që ajo bëri në jetë. Mendoj se është e drejtë të thuhet se ajo nuk do të ishte mbretëresha që ishte, pa mbështetjen e Filipit’.

Vendi i fundit i prehjes së mbretëreshës është pranë kishës së Shën Georgit në Kështjellën Windsor, pranë ish bashkëshortit të saj.

Publiku do të jetë në gjendje të shikojë vendin e fundit të pushimit të Mbretëreshës nga java e ardhshme, por do të duhet të paguajnë për privilegjin.

Kupola, e cila aktualisht është e mbyllur gjatë periudhës së zisë mbretërore, do të rihapet për vizitorët të enjten më 29 shtator si pjesë e një turneu të përgjithshëm në Kështjellën Windsor.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco