Moska do të fillojë prodhimin e super raketave Sarmat

Moska do të fillojë prodhimin e super raketave Sarmat

14:41, 16/08/2022
A+ Aa A-

Ministria ruse e mbrojtjes ka nënshkruar një kontratë për prodhimin e ICBM-ve Smart.

Njoftimi u bë gjatë forumit të Ushtrisë 2022.

Presidenti rus Vladimir Putin njoftoi në qershor të këtij viti se Sarmats do të funksionojnë në Rusi deri në fund të të vitit dhe se ata do t’i japin Rusisë garanci sigurie ‘kundër kërcënimeve aktuale’ dhe do t’i bëjnë ata që kërcënojnë e kërcënojnë vendin e tij të mendojnë dy herë para se të veprojnë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco