Italia në alarm, rriten rastet e të infektuarve me linë e majmunit

Italia në alarm, rriten rastet e të infektuarve me linë e majmunit

13:53, 16/08/2022
A+ Aa A-

Vazhdojnë të shtohen rastet e të infektuarëve me linë e majmunit në shtetin fqinj, Itali.

Sipas buletinit të Ministrisë së Shëndetësisë numri i rasteve të konfirmuar është 660, me një rritje prej 18 rastesh krahasur me sondazhin e fundit të 12 gushtit.

185 raste janë të lidhura me udhëtimet jashtë vendit, shkruan Tg.com.

Mosha mesatare e të infektuarve është 37 vjeç, 652 janë meshkuj dhe 10 raste janë femra.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco