IKEA ndalon shitjet online në Rusi

IKEA ndalon shitjet online në Rusi

11:39, 16/08/2022
A+ Aa A-

IKEA ka ndaluar shitjet online në Rusi për klientët dhe klientët e korporatave.

“Kemi përfunduar shitjen online të mallrave IKEA për klientët tanë dhe klientët e korporatave. Karroca e blerjeve, lista e blerjeve dhe llogaria personale nuk janë të disponueshme në faqen e internetit”, tha kompania suedeze në faqen e saj të internetit.

Të gjitha porositë e bëra përpara përfundimit të shitjeve në internet do të përpunohen dhe dërgohen në gusht dhe shtator, tha shitësi.

IKEA njoftoi më parë se nuk ishte në gjendje të vazhdonte shitjet në Rusi për të ardhmen e parashikueshme dhe organizoi një shitje mallrash në faqen e saj të internetit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco