'Ndizet atmosfera' në koncertin grek, gruaja ngre bluzën dhe i tregon gjoksin klarinetistit

'Ndizet atmosfera' në koncertin grek, gruaja ngre bluzën dhe i tregon gjoksin klarinetistit

15:47, 15/08/2022
A+ Aa A-

Festivalet janë një pjesë integrale gjatë gjithë verës në Greqi.

Në fshatra dhe qytete të vendit, grupe të mëdha mblidhen dhe festojnë nën ritmet e valleve tradicionale të çdo vendi.

Festat janë të përditshme, veçanërisht gjatë kësaj periudhës së dytë të gushtit.

Pak ditë më parë në Agrinio, një festë e tillë tronditi vendasit dhe turistët. Festivali mori dimensione të tjera, u bë i paharrueshëm dhe po ashtu viral.

Uebsajtet lokale publikuan një video të një festivali ku shfaqej një grua që tregonte gjoksin e saj duke kërcyer.

Siç shihet edhe në video, pak para përfundimit të festës, në zonë kanë mbetur shumë pak njerëz.

Përveç këngëtares dhe instrumentistëve, ka edhe nga ata që kërcejnë.

Njëra nga femrat e mbetura po kalonte aq mirë sa vendosi të ngrejë bluzën e saj, duke i treguar gjoksin klarinetistit, i cili 'nuk u tremb' dhe vazhdoi t’i binte klarinetës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco