Lajmi i fundit

LIVE/ 'Syri Digjital' me moderatorin Bled Marku

Diplomati saudit rrëzohet dhe vdes ndërsa fliste në një konferencë në Kajro

Diplomati saudit rrëzohet dhe vdes ndërsa fliste në një konferencë në Kajro

10:07, 10/08/2022
A+ Aa A-

Një diplomat nga Arabia Saudite  vdiq papritur teksa po fliste në konferencën arabo-afrikane në Egjipt . Sipas mediave ndërkombëtare , bëhet fjalë për diplomatin dhe biznesmenin saudit Mohammad Fahad al-Qahtani .

 Burri u rrëzua gjatë një fjalimi që po mbante për të "mbështetur arritjet e presidentit [egjiptian] Abdel Fattah Al-Sisi" të hënën, më 8 gusht.

Al -Qahtani , Kryetar i Bordit të Kompanisë Al-Salam Holding, e përshkroi Abdel Fattah Al-Sisi si një dekan të njerëzimit dhe një njeri të paqes, para se të binte në tokë, siç raporton arabi21.com .

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tangopi10/08/2022 13:57

Nje derr arab me pake!!! Keta jane monstra qe nga princesha salmanka me mjekerr…. Qe eshte me bushter se conchita wurst…. Dhe deri te jevgu me i fundit i shkretetires. Zgjebe e qelbur injorantesh.

Shto koment

Denonco