Moska krijon dy korridore për eksportin e grurit

Moska krijon dy korridore për eksportin e grurit

14:54, 05/07/2022
A+ Aa A-

Rusia ka krijuar dy korridore në Detin e Zi dhe Detin Azov për të lehtësuar eksportin e grurit. Lajmi është njoftuar nga ministri rus i Mbrojtjes Sergei Shoigu, sipas RIA Novosti.

“Ne jemi duke miratuar një sërë masash për të garantuar sigurinë e lundrimit në ujërat e Detit të Zi dhe Detit Azov”, tha ministri.

Sipas tij, rreziku i minave në ujërat e portit të Mariupolit është eliminuar plotësisht.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco