Ministri rus i Mbrojtjes: Armët që Perëndimi i dërgoi Ukrainës po përhapen në Lindjen e Mesme

Ministri rus i Mbrojtjes: Armët që Perëndimi i dërgoi Ukrainës po përhapen në Lindjen e Mesme

14:20, 05/07/2022
A+ Aa A-

Rusia ka pretenduar se disa nga armët që Perëndimi i dërgoi Ukrainës po përfundojnë në tregun e zi në të gjithë Lindjen e Mesme.

Ministri i Mbrojtjes Sergei Shoigu tha se Ukraina kishte marrë më shumë se 28,000 ton ngarkesë ushtarake deri më tani.

''Sipas informacionit që disponojmë, disa nga armët e huaja të furnizuara nga Perëndimi në Ukrainë po përhapen në të gjithë rajonin e Lindjes së Mesme dhe po përfundojnë gjithashtu në tregun e zi”, tha Shoigu, pa dhënë asnjë detaj për të mbështetur pretendimin e tij

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco