Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Hajduti rezolutë për korrupsionin

Dy alpinistë humbin jetën pasi rrëzohen nga mali

Dy alpinistë humbin jetën pasi rrëzohen nga mali

11:17, 05/07/2022
A+ Aa A-

Dy alpinistë, dyshohet me kombësi zvicerane, vdiqën pas një rënieje në Matterhorn, Itali

Trupat e pajetë u gjetën mëngjesin e sotëm nga Aosta Valley Mountain Rescue dhe u transportuan në Cervinia.

Alarmi është vënë dje për shkak të moskthimit të konsorciumit në luginë.

Të dy ranë në zonën e Cresta del Leone. Trupat u gjetën në rreth 3100 metra mbi nivelin e detit, shkruan Ansa.

Në operacion ka marrë pjesë edhe policia financiare e Cervinias.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco