Lufta në Ukrainë/ Imazhe nga Lysychansk pas pushtimit të tij nga forcat ruse

Lufta në Ukrainë/ Imazhe nga Lysychansk pas pushtimit të tij nga forcat ruse

08:35, 05/07/2022
A+ Aa A-

Imazhe të civilëve në qyteti i shkatërruar Lysychansk i cili u pushtua nga forcat ruse të dielën, janë publikuar në rrjete sociale.

Marrja e qytetit lejoi trupat e Kremlinit të merrnin të gjithë rajonin e Luhanskut, në Ukrainën lindore dhe panë një numër të madh të viktimave nga të dyja palët.

Si Lysychansk ashtu edhe qyteti i tij binjak Severodonetsk janë kthyer në gërmadha nga bombardimet e pamëshirshme ruse. 

ImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco