Trupat ukrainase gjejnë hard-diskun, të dhënat e ushtrisë ruse në duart e tyre

Trupat ukrainase gjejnë hard-diskun, të dhënat e ushtrisë ruse në duart e tyre

14:15, 02/07/2022
A+ Aa A-

Trupat ukrainase kanë gjetur një hard disk që përmban rreth 100 GB të dhëna ushtarake ruse, sipas Shërbimit Shtetëror Kufitar.

Ai u zbulua në rajonin Chernihiv të Ukrainës veriore ndërsa rojet kufitare ishin duke kryer detyrat, sipas Kievit.

Hard disku përmbante një listë të stafit dhe të dhëna biografike të ushtrisë ruse nga një njësi e veçantë e artilerisë së mbrojtjes ajrore.

Ai përmban gjithashtu detaje të armëve ruse, si dhe të dhëna për stërvitjet ushtarake.

 Një numër dokumentash thuhet se ishin të etiketuara ‘të klasifikuara.’’

“Oficerët ukrainas të zbatimit të ligjit tani kanë fotografi, karakteristika, kopje të pasaportave dhe dokumenteve të tjera të pushtuesve’ thotë Shërbimi Shtetëror Kufitar.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco