‘Kundër kushteve të këqija të jetesës’/ Protestuesit sulmojnë dhe plaçkitin parlamentin

‘Kundër kushteve të këqija të jetesës’/ Protestuesit sulmojnë dhe plaçkitin parlamentin

22:31, 01/07/2022
A+ Aa A-

Tension i lartë është shënuar në Libi këtë mbrëmje, ku një grup demonstruesish kanë sulmuar ndërtesën e Parlamentit në Tobruk për të protestuar kundër përkeqësimit të kushteve të jetesës dhe bllokimit politik.

Sipas raportimeve të disa stacione televizive, protestuesit kanë hyrë brenda ndërtesës dhe kanë kryer plaçkitje.

Ndërkohe, imazhet tregojnë kolona të trasha tymi të zi që ngrihen nga perimetri i ndërtesës pasi demonstruesit e rinj dogjën goma jashtë saj.

Sipas raportimeve të tjera, dhjetëra dokumentet janë djegur gjithashtu brenda ndërtesës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco