Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Hajduti rezolutë për korrupsionin

Kremlini: Forcat e armatosura ruse nuk sulmojnë objektiva civile

Kremlini: Forcat e armatosura ruse nuk sulmojnë objektiva civile

14:40, 01/07/2022
A+ Aa A-

Forcat e Armatosura Ruse nuk sulmojnë objektiva dhe infrastrukturë civile gjatë operacioneve speciale ushtarake. 

Kështu deklaroi zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, duke komentuar atë që u komunikua nga autoritetet ukrainase për sulmin rus në një ndërtesë banimi në rajonin e Odessa, i cili rezultoi me viktima dhe të plagosur. 

"Dua t'ju kujtoj - sqaroi ai - fjalët e presidentit, komandantit suprem të përgjithshëm. Forcat e armatosura ruse goditën depot ushtarake, kompanitë që pajisin dhe riparojnë pajisje ushtarake, depo municionesh, zona përqendrimi dhe trajnimi për mercenarët, përfshirë të huajt. dhe ato me  elementet nacionaliste”. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco