Në foto: Lule dhe funerale

Në foto: Lule dhe funerale

09:52, 01/07/2022
A+ Aa A-

Vazhdojnë të mbahen ceremonitë e varrimit për ata që janë vrarë në luftime në Ukrainë.

Ndër ta, viktimat që u vranë në qendrën tregtare në Kremenchuk nga raketat ruse të hënën.

Image

Të afërmit dhe miqtë marrin pjesë në një ceremoni funerali për Andriy Krasyuk i cili u vra në sulmin me raketa ruse në qendrën tregtare Amstor në Kremenchuk të hënën.

Image

Një grua mban zi përpara një memoriali të bërë me lule të ofruara për viktimat civile pranë një qendre tregtare të shënjestruar nga një sulm me raketa në Kremenchuk.

 

Image
Natalia, gruaja e ushtarakut ukrainas Volodymyr Kochetov, 46 vjeç, i cili u vra në një përleshje gjatë pushtimit rus, qan pranë arkivolit të tij gjatë funeralit të tij në fshatin Babyntsi, Ukrainë

Image
Një ushtar mban një karafil të kuq ndërsa merr pjesë në funeralin e një ushtari ukrainas në Manastirin e St Michael's Golden-Domed në Kiev,
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco