Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Shqipëria e 7-ta në botë për drogën

PE miraton raportin e KE-së për dhënien e statusit kandidat për Ukrainën dhe Moldavinë

PE miraton raportin e KE-së për dhënien e statusit kandidat për Ukrainën dhe Moldavinë

12:43, 23/06/2022
A+ Aa A-

Parlamenti Evropian ka miratuar me 529 pro, 45 kundër dhe 14 abstenime raportin e KE-së në të cilin i kërkohet Këshillit Europian që t’i jepet menjëherë statusi i vendit kandidat në BE, Ukrainës dhe Moldavisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco