Lajmi i fundit

EMRAT/ Protesta e 7 korrikut, PD cakton grupet e punës, bashkohet grupi parlamentar demokrat

Zjarri në jugperëndim të Turqisë vazhdon, rrëzon shpresat se ishte frenuar

Zjarri në jugperëndim të Turqisë vazhdon, rrëzon shpresat se ishte frenuar

12:13, 23/06/2022
A+ Aa A-

Stamboll -  Zjarrfikësit luftuan kundër një zjarri në jugperëndim të Turqisë nga toka dhe ajri të enjten, pasi  u rrëzuan shpresat se flakët ishin frenuar. Ato u përhapën përsëri për shkak të temperaturave të larta dhe erës një ditë më parë.

Skenat e djegies së pyjeve pranë vendpushimit bregdetar Marmaris në Egje shkaktuan frikën e një përsëritjeje të zjarreve të vitit të kaluar që shkatërruan dhjetëra mijëra hektarë në të gjithë rajonin.

Zjarri shpërtheu më 21 qershor në zonën pyjore në Bördübet. 

Image

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco