FOTOLAJM - Ekspozita në Kiev me tanket e shkatërruara ruse

FOTOLAJM - Ekspozita në Kiev me tanket e shkatërruara ruse

17:48, 22/05/2022
A+ Aa A-

Prej 24 shkurtit Rusia sulmon Ukrainën ndërsa janë shënuar qindra viktima dhe të plagosur. Por ushtria Ukrainase ka rimarrë disa territore të saj ndërsa ka shkatërruar edhe tanke ruse.

Në Kiev është hapur një ekspozitë e tankeve ruse ndërsa shihen qytetarët që i fotografojnë.

Presidenti Volodymyr Zelensky ka thënë se nuk do të tërhiqen deri në fitore ndërsa ka theksuar se do rimarrin territoret e tyre./BBC/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco