Lajmi i fundit

LIVE- SYRI TV/ Pedagogët në protestë tek Universiteti i Tiranës

Zelensky: Fitoret ruse të përkohshme, do rimarrim territoret tona

Zelensky: Fitoret ruse të përkohshme, do rimarrim territoret tona

22:53, 21/05/2022
A+ Aa A-

Fitoret ushtarake ruse në pjesë të Ukrainës lindore janë "shumë të përkohshme" dhe çdo territor që ata kanë pretenduar përfundimisht do t'i kthehen Kievit, tha Presidenti Volodymyr Zelenskyy.

Udhëheqësi ukrainas i tha televizionit lokal se vendi i tij do të kishte më shumë luftime të përgjakshme, por theksoi se vetëm diplomacia mund t'i japë fund luftës.

"Për ta, të gjitha këto fitore, okupimi i Krimesë apo Donbasit është shumë i përkohshëm. Dhe e gjithë kjo do të kthehet pasi ky është territori ynë.”-tha Zelensky.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco