Itali/ Makina përfundon në oborrin e çerdhes, përplas katër të mitur

Itali/ Makina përfundon në oborrin e çerdhes, përplas katër të mitur

17:12, 18/05/2022
A+ Aa A-

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në L’Aquila, Itali ku një makinë e cila po kalonte pranë oborrit të çerdheve të disa fëmijëve ka goditur të vegjlit që ndodheshin aty pranë.

Sipas disa informacioneve fillestare, thuhet se katër prej tyre janë plagosur dhe njëri është gjendje të rëndë shëndetësore.

Image

Makina ishte e parkuar në një rrugicë , por për arsye ende të paqarta ajo është nisur duke shkaktuar aksidentin.

Ne vendngjarje kanë mbërritur forcat e zjarrëfikseve dhe policia të cilët po hetojnë shkaqet e aksidentit.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco