Lajmi i fundit

TASK FORCE/ '7 Korrik' protesta e shqiptarëve

Përplasen dy trena në Spanjë, të paktën një viktimë, ja sa pasagjerë mbetën të bllokuar

Përplasen dy trena në Spanjë, të paktën një viktimë, ja sa pasagjerë mbetën të bllokuar

21:46, 16/05/2022
A+ Aa A-

Një tren i cili po udhëtonte u përplas me një tjetër tren jashtë Barcelonës ku si pasojë ka humbur jetën shoferi dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur, raportojnë mediat katalanase

Thuhet se rreth 85 persoan janë plagosur dhe 2 prej tyre janë në gjendje kritike Aksidenti hekurudhor ndodhi rreth orës 19.00 (me orës shqiptare) kur një tren mallrash doli nga shinat dhe u përplas me një tren pasagjerësh në stacionin Sant Boy de Jobregat, rreth 14 km nga Barcelona.

“Nga përplasja humbi jetën drejtuesi i trenit të pasagjerëve ”, tha guvernatori lokal.

Sipas mediave të huaja, 100 persona janë end etë bllokuar në tren dhe autoritet po punojnë për shpëtimin e tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco