Lajmi i fundit

EMRI/ Shkak prishja e pazareve të drogës, ja kush është 48-vjeçari që u vra në Sukth

Ukrainë/ Më shumë se 50 shtëpi janë shkatërruar nga bombardimet e fundit ruse

Ukrainë/ Më shumë se 50 shtëpi janë shkatërruar nga bombardimet e fundit ruse

08:55, 14/05/2022
A+ Aa A-

Më shumë se 50 shtëpi në rajonin e Luhanskut të Ukrainës janë shkatërruar nga bombardimet ruse, ndërsa luftimet vazhdojnë të zhvillohen rreth një brezi qytetesh industriale në zonë, sipas zyrtarëve ukrainas.

Shtëpitë ishin të vendosura në zonën përreth Popasna dhe Lysychansk, tha Serhiy Hayday, kreu i administratës ushtarake të rajonit Luhansk.

"Ata nuk kanë nevojë për njerëzit dhe shtëpitë e tyre, ata kanë nevojë vetëm për territorin që armiku po e kthen në shkretëtirë," tha Hayday, duke shtuar se dhjetë sulme të armikut ishin zmbrapsur në rajonet Donetsk dhe Luhansk në 24 orët e fundit.

Rusët duket se kanë bërë pak përparim në terren pasi konsoliduan kontrollin e tyre mbi Rubizhne në fillim të kësaj jave.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco