VIDEO/ E rëndë në SHBA, autobusi përplas për vdekje 15-vjeçaren, shoferi ikën nga vendi i ngjarjes

VIDEO/ E rëndë në SHBA, autobusi përplas për vdekje 15-vjeçaren, shoferi ikën nga vendi i ngjarjes

12:12, 20/01/2022
A+ Aa A-

Policia ka arrestuar një shofer autobusi në Brooklyn, pasi ka goditur për vdekje një 15-vjeçare që po kalonte rrugën.

Antonina Zatulovska nga Coney Island u shpall e vdekur në vendin e ngjarjes, në kryqëzimin e Bedford Avenue dhe Avenue P në Mid2ood pasi kur policia mbërriti e gjeti pa ndjenja.

Shoferi i autobusit Aleksander Patlakh 59 vjeç, gjithashtu nga Coney Island u arrestua. Ai pasi përplasi vajzën, është larguar nga vendi i ngjarjes.

Është e paqartë se ku ishte drejtuar 15-vjeçarja mëngjesin e 17 janarit pasi shkolla e mesme James Madison e cila ndodhet në atë kryqëzim ishte e mbyllur të hënën për Ditën e Martin Luther King.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco