Itali/ Rreth 16 mijë raste të reja dhe 99 viktima nga Covid-19

Itali/ Rreth 16 mijë raste të reja dhe 99 viktima nga Covid-19

18:09, 07/12/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë regjistruar 15.756 persona të infektuar me virusin.

Gjithashtu nuk e kanë fituar betejën me virusin 99 pacientë.

Norma e pozitivitetit është 2.3%. Në terapinë e kujdesit intensive janë shtuar edhe 33 pacientë më shumë, ndërsa të shëruarit janë 10.584 persona.

Në Itali janë 776 pacientë në terapi intensive, 89 shtrime ditore, ndërsa në pavijonet e zakonshme janë të shtruar me simptoma 6078 pacientë. 240,894 janë aktualisht pozitivë, 5,059 më shumë në 24 orët e fundit.

Që nga fillimi i pandemisë, totali i rasteve është 5,134,318, vdekjet 134,386. Të liruarit dhe të shëruarit janë 4,759,038, me një rritje prej 10,584 krahasuar me të hënën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco