Shërohet nga Covid, 107-vjeçarja feston ditëlindjen

Shërohet nga Covid, 107-vjeçarja feston ditëlindjen

13:14, 03/12/2021
A+ Aa A-

Një 107-vjeçare është bërë e mbijetuara e më e moshuar e COVID-19 në Britani, pasi u shërua pak para ditëlindjes.

Pat Aldridge ka kaluar pesë ditë në spital ku i nevojitet oksigjen. Mjekët u befasuan kur ajo u shërua dhe arriti të dal nga spitali.

Madje, ajo Ishte në gjendje edhe të festonte ditëlindjen e saj me një festë bashkë me familjarët.

Sipas Mirror, Pat u lind më 26 nëntor 1914, katër muaj pas shpërthimit të Luftës së Parë Botërore. Ajo ishte një nga tetë fëmijët dhe e vetmja nga ata që ka arritur moshën 100 vjeç

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco