VIDEO/ Stambolli në panik, stuhia po shkatërron çdo gjë që i del para

VIDEO/ Stambolli në panik, stuhia po shkatërron çdo gjë që i del para

14:34, 29/11/2021
A+ Aa A-

Një stuhi e fortë ka përfshirë Stambollin mëngjesin e sotëm duke shkatërruar gjithccka që i del para.  

Era, e cila arriti një shpejtësi prej 130 kilometrash në Esenyurt dhe Beylikdüzü,ka rrëzuar dhe kullën e sahatit në Çatalca.

 Tabelat e çatisë dhe dyqaneve janë hedhur në rrugë.

Ndërkohë që stuhia ishte më e fortë në orët e pasdites, qytetarët e kanë pasur të vështirë lëvizjen.

Këto momente paniku janë regjistruara në kamera dhe po bëjnë xhiro në rrjete sociale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco