Sërish shifra alarmante në Zvicër: 27 të vdekur dhe mbi 8 mijë raste të reja me Koronavirus

Sërish shifra alarmante në Zvicër: 27 të vdekur dhe mbi 8 mijë raste të reja me Koronavirus

15:22, 25/11/2021
A+ Aa A-

Zyra Federale e Shëndetit Publik jep informacione të përditshme për zhvillimin e epidemisë së koronavirusit në Zvicër. Blick vazhdimisht përmbledh shifrat e autoriteteve në treguesin e statistikave.

Në 24 orët e fundit, 8042 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit.

Numri i testeve të kryera është 56275. BAG raporton gjithashtu 27 vdekje të reja nga CoVID-19. Edhe 88 persona të tjerë u shtruan në spital.

Kujtojmë se të mërkurën 8,585 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit. Numri i testeve të kryera është 56160. BAG raporton gjithashtu 17 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 103 persona të tjerë u shtruan në spital.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco