Rritje e frikshme/ Mbi 23 mijë raste të reja dhe 114 viktima nga Covid në Gjermani

Rritje e frikshme/ Mbi 23 mijë raste të reja dhe 114 viktima nga Covid në Gjermani

20:23, 27/10/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit është rritur numri it ë infektuarve nga Covid-i në Gjermani.

Sipas institut “Robert Koch”, janë regjistruar 23.212 persona të infektuar.

Ndërkohë nuk e kanë fituar betejën me virusin 114 qytetarë.

Megjithatë, pikë referimi kryesor është ajo e shtrimeve në spitale, që dje ishte 2,950 pacientë të shtruar në terapi intensive për 100 000 banorë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco