Parisi në panik/ Alarmi për bombë në një metro shkakton kaos

Parisi në panik/ Alarmi për bombë në një metro shkakton kaos

19:43, 27/10/2021
A+ Aa A-

Një alarm për bombë ka bërë që qindra persona të evakuohen nga stacioni hekurudhor Gare du Nord në Paris.

Mediat franceze raportojnë se ngjarja ka ndodhur pak më herët. Ndërkohë në rrjetet sociale janë shpërndarë video nga stacioni hekurudhor pothuajse i boshatisur, ndërsa jashtë tij ishin me qindra persona të evakuuar.

Policia gjeti një valixhe të braktisur dhe më pas ndoqi të gjitha procedurat e sigurisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco