Itali/ 4.598 të infektuar dhe 50 viktima nga Covid

Itali/ 4.598 të infektuar dhe 50 viktima nga Covid

17:15, 27/10/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë shënuar 4.598 persona raste të reja me Covid.

Ndërkohë nuk e kanë fituar betejën me virusin vdekjeprurës 50 pacientë.

Norma e pozitivitetit është 1%, ndërsa të shëruarit, në të gjithë territorin e vendit fqinj, janë 4.226 persona.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco