Kajro: Një letër kërcënuese e kthen avionin pas në pistë

Kajro: Një letër kërcënuese e kthen avionin pas në pistë

15:33, 27/10/2021
A+ Aa A-

Një avion i linjës “EgyptAir” i cili ishte nisur për në Moskë është detyruar të kthehej në Kajro të mërkurën pasdite pasi një mesazh kërcënues u gjet brenda tij.

Në një deklaratë të shpërndarë nga linja ajrore kryesore e Egjyptit avioni u kthye i sigurt në aeroportin ndërkombëtar të Kajros 22 minuta pasi ishte ngritur në qiell të hapur drejt Moskës.

Duke cituar një zyrtar të paidentifikuar, kompania tha në një deklaratë se “mesazhi u gjet në një ulëse Airbus A220-300”, pa specifikuar përmbajtjen e tij.

“EgyptAir” tha se nuk e di se kush e ka shkruar mesazhin dhe se po merren të gjitha masat e nevojshme për sigurinë e saj.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco