VIDEO/ Me siguri nuk keni parë ndonjëherë gjarpër më të madh, ekskavatori anagzhohet për ta zhvendosur

VIDEO/ Me siguri nuk keni parë ndonjëherë gjarpër më të madh, ekskavatori anagzhohet për ta zhvendosur

13:54, 26/10/2021
A+ Aa A-

Gjarpri më i madh në botë është aq i madh sa që u desh një ekskavator, për ta lëvizur atë.

Pamjet tronditëse tregojnë gjarprin gjigant, që ngrihet nga një ekskavator.

Bisha gjigante, duket se është zbuluar nga punëtorët që po prisnin pemë në pyllin tropikal Domenikan.

Gjarpri është i llojit Boa dhe mund të rritet deri në 4 metra.

Një video e gjarprit u bë virale në platforma të ndryshme dhe përdoruesit e rrjetit besojnë se mund të jetë gjarpri më i madh në botë i regjistruar në kamera.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco