Kartelet meksikane po i paguajnë adoleshentët amerikanë për të trafikuar emigrantët

Kartelet meksikane po i paguajnë adoleshentët amerikanë për të trafikuar emigrantët

12:00, 26/10/2021
A+ Aa A-

Kartelet meksikane të drogës po i shfrytëzojnë adoleshentët amerikanë në pagesa të mëdha nëse ata i ndihmojnë ata në trafikimin e qenieve njerëzore në kufirin jugor –  veçanërisht duke i paguar 1,000 dollarë për secilin person, duke trafikuar emigrantë të paligjshëm të huaj në qytetin më të madh të Teksasit.

Sipas medieve të huaja, të hënën, prezantuesja e “Mornings with Maria”, Maria Bartiromo ndau foto ekskluzive të një kamioni që thuhet se drejtohej nga një prej adoleshentëve që ishte rrokullisur drejt një kanali derisa po transportonte 13 të huaj të paligjshëm me makinën e tij drejt qytetit Houston.

Bartiromo tha se disa nga fotot erdhën nga sherifi i Jackson County, A.J. Louderback, juridiksioni i të cilit shtrihet rreth dy të tretat e rrugës nga Rio Grande në Houston.

“Ju mund t’i shihni këta adoleshentë me makina që enden gjatë gjithë ditës nga kufiri në Houston, para dhe prapa”, tha ajo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco