Tërmeti i fuqishëm trondit Tajvanin

Tërmeti i fuqishëm trondit Tajvanin

09:03, 24/10/2021
A+ Aa A-

Një tërmet me magnitudë 6.2 të shkallës Rihter tronditi Tajvanin në orën 8:30 të mëngjesit të së Dielës.

Epiqendra u raportua në 24 km në juglindje të Yilan dhe 61 km në juglindje të Keelung.

Thellësia ishte 60 km, sipas Qendrës Sizmologjike Europiano-Mesdhetare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco