Von der Leyen donte ta përshëndeste me dorën e shtërnguar, ja çfarë bëri Merkel

Von der Leyen donte ta përshëndeste me dorën e shtërnguar, ja çfarë bëri Merkel

08:30, 23/10/2021
A+ Aa A-

Ursula von der Leyen kur pa Anglea Merkelin dhe për pak çaste harroi rregullat anti-covid.

Von der Leyen u drejtua drejt Merkelit për t’i shtërnguar dorën, por kancelarja gjermane e cila ndjek me besnikëri rekomandimet e ekspertëve e riktheu presidenten e Komisionit në realitetin e pandemisë.

Kështu, kur e pa që po afrohej me pëllëmbët e hapura, ajo u tërhoq dhe i bëri shenjë që të përshëndeteshin me grushte të shtrënguar. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco